Ziraat Bankası, Sürdürülebilirlik Bağlantılı Dış Finansman İşlemi Gerçekleştirdi

Ziraat Bankası, sürdürülebilirlik bağlantılı dış finansman işlemi gerçekleştirdi. İngiltere'nin uluslararası bir yatırım bankasıyla yapılan bu işlem, Deprem Destek Paketleri kapsamında belirli kriterleri sağlayan müşterilere tahsis edilecek kredilerin finansmanında kullanılacak. Bu işlemle birlikte depremden etkilenen bölgelerdeki müşterilere finansman sağlanacak ve afet bölgesinde sosyal ve finansal katma değer yaratılacak.

Ziraat Bankası, Sürdürülebilirlik Bağlantılı Dış Finansman İşlemi Gerçekleştirdi

Ziraat Bankası ndan yapılan açıklamaya göre, banka 300 milyon ABD doları tutarında, 2 yıl vadeli, sürdürülebilirlik bağlantılı, dış finansman işlemi gerçekleştirdi.

İngiltere’nin uluslararası ölçekteki bir yatırım bankasıyla gerçekleştirilen söz konusu işlemden sağlanacak tutar, Deprem Destek Paketleri kapsamında belirli kriterleri sağlayan Bireysel, KOBİ ve Tarımsal müşterilere tahsis edilecek olan kredilerin finansmanında kullanılacak.

Açıklamada, gerçekleştirilen bu işlemle, dış finansmanda sürdürülebilirliğin sağlanmasının yanısıra depremden olumsuz etkilenen bölgelerdeki müşterilere finansman sağlanarak afet bölgesinde sosyal ve finansal katma değer yaratılacağı dile getirildi.