Yumurtaya Zam Geliyor: 30'lusu 100 TL'yi Geçecek

Hayat pahalılığı en çok temel gıda maddelerinde etkisini hissettiriyor. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi, sağlıklı yaşam besini yumurtaya da zam geliyor. 30’lu yumurtanın fiyatının 100 lirayı geçmesi bekleniyor.

Yumurtaya Zam Geliyor: 30'lusu 100 TL'yi Geçecek

Zamlardan o da nasibini aldı

Hayat pahalılığı en çok temel gıda maddelerinde etkisini hissettiriyor. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi, sağlıklı yaşam besini yumurtaya da zam geliyor. 30’lu yumurtanın fiyatının 100 lirayı geçmesi bekleniyor. Hareketli döviz kuru, artan akaryakıt fiyatları, hemen her alanda zam yağmuruna neden oluyor. Ekmekten suya kadar her kaleme arka arkaya zam gelmeye devam ediyor. Temel gıda ürünlerinde yaşanan ani yükselişler, vatandaşları hayli zorluyor.

Son olarak bir zam haberi de yumurta için geldi. Sağlıklı beslenmek isteyenlerin en çok tükettiği ürünlerden olan yumurtaya zam geleceği iddia edildi. Aydın’daki zincir marketlerde tanesi 2 lira ile 6 lira arasında değişen fiyatlarda satılan yumurtaya 4 TL zam bekleniyor. Üretim koşulu ve büyüklüğüne göre çeşitlilik gösteren yumurtanın 30’lu kolisi 70 TL’den başlayan fiyatlara sofralara giriyor. Gelmesi beklenen zam ile birlikte 30’lu yumurta 100 TL’yi aşacak.