YouTube, Android ve Google TV'lerde 1080p Premium özelliğini test ediyor

YouTube, Premium kullanıcıları için 1080p Premium özelliğini test etmeye başladı. Bu özellikle beraber YouTube Premium kullanıcıları izledikleri videolarda daha yüksek bit hızına sahip olacak böylelikle daha net bir görüntü elde edebilecek. Peki Premium olmayan kullanıcılar videoları 1080p izleyebilecek mi? İşte detaylar...

YouTube, Android ve Google TV'lerde 1080p Premium özelliğini test ediyor

YouTube, 1080p Premium seçeneğini Android ve Google TV'lerde test etmeye başladı.

Popüler video paylaşım platformu YouTube, Premium kullanıcıları için 1080p Premium özelliğini test etmeye başladı. Şirket geçtiğimiz aylarda, daha fazla bit hızına sahip olacağı 1080p Premium sürümünü kullanıma sunacağını duyurmuştu.

YouTube üzerinde halihazırda tüm kullanıcılar video çözünürlüğünde 1080p özelliğine erişebilecek ancak Premium aboneliği bulunan kullanıcılar yüksek bit hızı sayesinde fazla ayrıntı ve hareket içeren videoları daha net izleyebilecek. Özellik şu anda yalnızca 1080p kalitesinde yüklenen videolarla sınırlı olacak. Kısa filmlerde, canlı yayınlarda veya daha yüksek ya da daha düşük çözünürlüklü videolarda kullanılamayacak.

Premium çözünürlük özelliği şu anda bazı kullanıcılar için kullanılabilir olsa da, bazı kullanıcılar tarafından Premium olmalarına rağmen kullanılamıyor. Bu nedenle bu özelliğin kademeli olarak mı sunulacağı henüz tam olarak bilinmiyor.

-