Yeterli Uyku İçin Edamame Tüketin

Yeterli uyku alamamak yaygın bir sorundur. Edamame gibi sağlıklı atıştırmalıklar tüketerek uyku kalitesini artırabilirsiniz. Ayrıca badem, kaju fıstığı, somon ve vişne suyu gibi besinler de uyku düzeninizi destekleyebilir.

Yeterli Uyku İçin Edamame Tüketin

Yeterince uyuyamamak yaygın bir sorundur

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), 2020 yılında bir ankete katılan yetişkinlerin yüzde 14,5'inin 30 gün boyunca neredeyse her gün uykuya dalmakta zorluk yaşadığını kaydetti. Ayrıca birçok insanın gece boyunca uykuda kalmakta zorluk çektiği ve bunun da yorgunluğun artmasına neden olduğu belirtildi.

Edamame'nin Uykuya Yardımcı Faydaları

Edamame, kalorisi düşük, proteini yüksek bir soya fasulyesidir. Magnezyum ve triptofan bakımından zengin olan edamame, uyku kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. Magnezyumun melatonin düzeylerini etkilediği ve triptofanın melatonin ve serotonin üretmek için kullanıldığı bilinmektedir.

Diğer Uykuya Yardımcı Atıştırmalıklar

Edamame dışında, badem, kaju fıstığı, somon ve vişne suyu gibi protein ve vitamin açısından zengin atıştırmalıklar da uyku kalitesini artırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca papatya çayı da uykuya yardımcı olabilecek bir gece atıştırmalığıdır.

-