Bugun...YALAN HABERLER HER YERDE

Hakkında yakalama kararı olduğu ve yurtdışına çıkarken yakalandığı iddia edilen Orhan ÜNĞAN,Avukatı aracılığı ile yaptığı basın açıklaması ile haberleri yalanladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 01-01-2021 15:35:44 Tarih: 01-01-2021 15:26

YALAN HABERLER HER YERDE

Ulusal tüm haber kanalaları tarafından son dakika diye verilen asılsız haberler ile ilgili Orhan ÜNĞAN!ın Avukatı tarafından yayınlanan basın açıklaması şöyle;

 

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün sabah saatleri itibariyle, müvekkilim Orhan ÜNĞAN hakkında karalayıcı, yalan ve iftiralarla uydurulmuş haberlerin yazılı, görsel ve sosyal medya üzerinden yayınlanması üzerine bu basın açıklamasının yapılması gereği hâsıl olmuştur. Farklı mecralarda yayınlanan haberlerin başlıklarından itibaren, müvekkilim ile ilgili hakaret içeren sözler ve gerçek dışı bilgiler kullanılmıştır. Dün gerçekleştiği iddia edilen gözaltı hali ve sahte pasaport ya da kimlik ile yurt dışına çıkmaya çalıştığı haberleri tümüyle YALANDIR. Emniyet Müdürlüğü tarafından yapıldığı söylenen açıklama ise müvekkilimin kişilik haklarına saldırılarla dolu ve hukuki mesnetten tümüyle uzak bir hukuk garabeti oluşturmuştur. Ayrıca müvekkilime ait görüntüler, izni ya da rızası dışında basın mensuplarına verilerek Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve Türk Ceza Kanunu’nun kişilik haklarının korunması ve özel hayatın gizliliğine dair maddeleri açıkça ihlal edilmiştir. Tüm bu ihlalleri gerçekleştiren havaalanı yetkilileri, Emniyet Müdürlüğü personelleri ve haber ajansları yetkilileri hakkında cezai ve hukuki yaptırımlar için başvurular derhal yapılacaktır.

Müvekkilim hâlihazırda aile bireyleriyle birlikte ülkemiz sınırları içerisinde tatilde olup, dün yaşandığı iddia edilen yakalama ve gözaltı olarak basına servis edilmiş olan durum ise; müvekkilimin kimlik belgesini yanına almayı unutmuş olması sebebiyle yaşanmış olan kimlik tespit durumu ve gecikme halidir. Müvekkilimin üzerinde bulunmuş ya da müvekkilim tarafından kullanılmış olan, üzerinde müvekkilime ait bir fotoğrafın bulunduğu herhangi bir SAHTE BELGE yoktur. Müvekkilimin kimlik belgesinin, havaalanına ulaştırılması sonrasında yurtiçi seyahatini bizzat kendi kimliğiyle gerçekleştirmiştir. Yetkililer tarafından da kesin olarak bilindiği dış hat uçuşlarının yapıldığı alan ile iç hat uçuşlarının yapıldığı alanlar ve bu alanlarda yapılan uygulamalar birbirinden farklıdır. Müvekkilimin bulunduğu ve işlemlerinin yapıldığı alan iç hat uçuşlarının yapıldığı alan olmasına rağmen, açıkça yalan haber yapılmasının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz. Haber başlık ve içeriklerinde ısrarla belirtilen AZMETTİRİCİLİK ’ten kaynaklı yargılandığı dava ise müvekkilimin hakkında verilen BERAAT kararıyla yerel mahkeme aşamasında neticelenmiştir.

Müvekkilim hakkında uzun süredir yapılmaya çalışılan karalama kampanyasının; halen etkilerini sürdürmeye çalışan fetö kalıntısı alçaklar ve ilk kez müvekkilim tarafından dile getirilmiş olan emniyet ve yargı içerisinde konuşlanmış İstanbul grubu tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Müvekkilim tarafından yapılan bilgilendirme ve talep neticesinde, geçen hafta içerisinde müvekkilim hakkında hukuka aykırı şekilde işlem yapmaya çalışan bazı yetkililer hakkında gerekli başvurular Cumhuriyet Başsavcılığı’na bizzat yapılmış olmasına rağmen bu yalan haberlerden de görülmektedir ki belirtilen kişiler açıkça ihlal ve tehditlerine devam etmektedirler.

Savunma hakkının kutsallığı ile cevap hakkımızın kullanılması çerçevesinde; müvekkilim hakkında daha fazla hukuka aykırı haber yapılmaması, bu hukuk tanımaz tavrın engellenebilmesi adına siz saygıdeğer Kamuoyu ve gerçek habere değer veren kıymetli basın mensuplarına saygılarımızla bildiririz.                                                                              

  

 

                ORHAN ÜNĞAN VEKİLİ Av. Çağdaş ÇELİKHABER VİDEOSU

Kaynak: GELEN HABERLER

Editör: Bilal OKUMUŞ

Bu haber 466 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLER Haberleri

HABER ARA
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI