Uyku Problemine Limon Çözümü

Yatmadan önce yastığınızın kenarına 1 dilim kesip koyun. Sabah uyandığınızda sizi bir mucize bekleyecek... Limonun uyurken de size faydası olduğunu biliyor musunuz? Uyku problemi yaşıyorsanız deneyin faydasını görün. Yapılan son araştırmalar limonun şaşırtan bir faydasını daha ortaya çıkardı. Uyumadan önce baş ucuna koyulan bir dilim limon meğer neler yapıyormuş neler... Uykudan önce yakın bir alana koyulan limonun kaliteli bir uyku sağladığı ortaya çıktı. Antibakteriyel özelliğiyle bilinen limon uyurken oluşan burun tıkanıklığını giderebilir. Gece uyumadan önce etrafınıza koyduğunuz limon kan basıncını düşürerek tansiyon problemlerinin önüne geçebilir. Limon kokusu duymak kişinin stresini azaltmada da etkilidir. Limon kokusu daha aktif ve konsantre çalışmayı sağlar. Limonlu suyun faydaları arasında karaciğer fonksiyonlarını düzenlemek, vücudu toksinlerden arındırmak, metabolizmayı hızlandırmak, tansiyonu düşürmek, cilt hücrelerini yenilemek, saçların güçlenmesini sağlamak, yağ depolan

Uyku Problemine Limon Çözümü

Yatmadan önce yastığınızın kenarına 1 dilim kesip koyun. Sabah uyandığınızda sizi bir mucize bekleyecek...

C vitaminin saymakla bitmeyen faydalarını biliyorsunuz. Peki limonun uyurken de size faydası olduğunu biliyor musunuz? Uyku problemi yaşıyorsanız deneyin faydasını görün C vitamini bombası limonu yemeklerde, salatalarda, içeceklerde sıkça kullanırız. Limonun uyurken de çok faydası varmış. Bir dilim limon ile mışıl mışıl uyumak mümkün. Uyku problemi yaşayanların denemesi gereken bu yöntem sizi de çok şaşırtacak.

Yapılan son araştırmalar limonun şaşırtan bir faydasını daha ortaya çıkardı. Üstelik bu kez tüketmeden... Uyumadan önce baş ucuna koyulan bir dilim limon meğer neler yapıyormuş neler... Yatağınızın yanına bir parça limon koymak da tüketmek kadar faydalı olabilir.

Uykudan önce yakın bir alana koyulan limonun kaliteli bir uyku sağladığı ortaya çıktı. Antibakteriyel özelliğiyle bilinen limon uyurken oluşan burun tıkanıklığını giderebilir. Gece uyumadan önce etrafınıza koyduğunuz limon kan basıncını düşürerek tansiyon problemlerinin önüne geçebilir. Limon kokusu duymak kişinin stresini azaltmada da etkilidir. Limon kokusu daha aktif ve konsantre çalışmayı sağlar.

LİMONLU SUYUN FAYDALARI

  • Karaciğer fonksiyonlarını düzenler
  • Vücudu toksinlerden arındırır
  • Metabolizmayı hızlandırır
  • Tansiyonu düşürür
  • Cilt hücrelerini yeniler
  • Saçların güçlenmesini sağlar
  • Yağ depolanmasını önler
  • Kalp Hastalıklarını engeller
  • Ağrıları keser

Her sabah içilen limonlu su cildin kolajen üretiminin artmasını sağlayarak kırışıkları önler. Limonlu su ile gargara yapmak boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir.

-

Zeytinyağlı ürünleri tatlandırmak, salatanın asit seviyesini yükselterek daha lezzetli hale getirip faydasından yararlanmak için kullanılan C vitamini deposu limon uyku problemine doğal yollarla son veriyor. Her akşam gece yatmadan önce yarım dilim limon başucuna konduğunda uykusuzluğu doğal yollarla önlüyor. Limon doğrudan tüketildiğinde vücuda farklı açılardan faydalar sunarken sadece kokusuyla dahi daha rahat uyumayı ve kronik stresi azaltmayı destekliyor. Uyumadan önce başucuna bir dilim bir limon bırakan bir kişi uyku kalitesini daha da artırıyor.