Ünlü Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Oya Alasya Hayatını Kaybetti

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Oya Alasya, 74 yaşında hayata veda etti. Oya Alasya'nın vefatını kızı Zeynep Alasya duyurdu. Alasya'nın cenazesi Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek. Oya Alasya, tiyatro ve sinema dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Ünlü Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Oya Alasya Hayatını Kaybetti

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı 74 yaşındaki Oya Alasya'dan acı haber geldi.

Bir süredin hastalıklarla mücadele eden usta oyuncu yaşama tutunamadı.

Mustafa Barış Durak'ın haberine göre ünlü oyuncu ve tiyatrocu Oya Alasya 74 yaşında yaşama gözlerini yumdu. Zeki Alasya'nın ilk eşi olan ve sinemaseverlerin 'Köyden İndim Şehire' ve 'Salak Milyoner' filmleriyle tanıdığı Oya Alasya'nın vefatını kızı Zeynep Alasya duyurdu.

Alasya'nın cenazesi Zincirlikuyu camisinden kaldırılarak yine Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek.

OYA ALASYA KİMDİR?

1949 İstanbul doğumlu oyuncu Oya Alasya, yapımcı ve yönetmen merhum Zeki Alasya ile evlenmiştir.

-

1960’lı yılların sonlarına doğru Zeki Alasya ile tanıştı. 1969 yılında bu birliktelik evlilikle taçlandırıldı. Bu evliliğinden Zeynep isminde bir kızı vardır. Zeki Alasya ile 1987 yılında evlilikleri son buldu. Torunu Ali Göltekin Zeki Alasya’nın adeta kopyasıdır ve ona çok benzemektedir.

Oya Alasya, kariyerine tiyatro üzerine başladı. Kapıcının Kızı, Sev Kardeşim, Köyden İndim Şehire, Salak Milyoner, Tamam mı Devam mı ve Üç Gelin Altı Damat isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Özellikle sinema severler tarafından, rol aldığı Köyden İndim Şehire ve Salak Milyoner isimli sinema filmlerinde canlandırdığı Himmet’in Karısı rolü ile tanınmıştır.