PlayStation State ve Pek Çok Oyun Duyurusu 14 Eylül'de Geliyor

14 Eylül, oyun dünyası için büyük bir gün! Nintendo Direct ile başlayacak olan bu heyecan verici gün, Nintendo'nun gelecek kış piyasaya sürülecek oyunlarına odaklanıyor. Sony ise PlayStation State of Play etkinliğiyle sonbaharda piyasaya sürülecek oyunlar hakkında bilgi verecek.

PlayStation State ve Pek Çok Oyun Duyurusu 14 Eylül'de Geliyor

14 Eylül, oyun dünyası için büyük bir gün!

14 Eylül, oyuncular için inanılmaz heyecanlı bir gün olacak. Güne 40 dakikalık bir Nintendo Direct ile başlayabilir, günün ilerleyen saatlerinde Mortal Kombat 1'e göz atabilir ve ardından yepyeni bir PlayStation State of Play ile işleri tamamlayabilirler. 14 Eylül'ün sektör için büyük bir gün olacağını söylemek yetersiz kalır.

14 Eylül oyun duyuruları ve etkinliklerle göz boyuyor

14 Eylül, uzun süredir söylentilere konu olan Eylül 2023 Nintendo Direct sunumuyla işler başlıyor. Nintendo, hayranların etkinlikte neler görmeyi bekleyebilecekleri konusunda ağzı sıkı kaldı, bunun ötesinde etkinliğin 40 dakika uzunluğunda olacağı ve önümüzdeki kış piyasaya sürülecek Nintendo Switch oyunlarına odaklanacağı belirtildi. Bu, hayranların bu sonbaharda çıkacak Nintendo oyunlarıyla ilgili güncelleme beklememesi gerektiği anlamına geliyor; ancak Luigi's Mansion: Dark Moon, isimsiz Princess Peach oyunu ve hatta Pokemon Scarlet için The Indigo Disk DLC gibi oyunlara ilişkin güncellemeleri sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Sony, sonbaharda hangi oyunları oynayacağını merak eden PlayStation 5 sahiplerinin merakını az da olsa gidermeye hazırlanıyor. Şirket yeni PlayStation State of Play etkinliğinin tarihini açıkladı. Etkinlik Türkiye saatiyle 15 Eylül'de 00.00'da başlayacak. Etkinlik PlayStation'ın YouTube, Twitch ve TikTok hesaplarında canlı olarak yayınlanacak. Sony, yayının duyurusunda " herkes için bir şeyler" vadederken, PS VR 2 için de oyun duyurularının yapılacağı belirtildi. Ancak yeni State of Play etkinliği için umut çıtasını çok yukarıya koymamak gerekiyor. Şirket etkinliğin bağımsız ve üçüncü taraf oyunlara odaklanacağını ifade ederken, daha önce duyurulan oyunların güncellemelerinin de duyurulacağı vurgulandı. Etkinliğe kadar sabredemeyeceğini düşünenler, gün içinde Nintendo Direct etkinliğinden bazı ipuçları yakalayabilir. Switch odaklı etkinlik tabii ki Sony'nin duyuruları için tam bir işaretçi olmayacak. Ancak Nintendo Direct etkinliğinde karşımıza çıkan bazı üçüncü taraf oyunlar, State of Play'de de boy gösterebilir. https://youtu.be/fGqt3DESGIs PlayStation State of Play etkinliğinde Portal için de ipucu verebilir PlayStation State of Play etkinliğinde sonbaharda piyasaya çıkacak PlayStation Portal konusunda da yeni bilgiler verebilir. PlayStation 5 sahiplerin, Portal ile oyunlarını uzaktan da oynayabilecek.

-