Pep Guardiola, İngiltere Milli Takımının Teknik Direktörü Olabilir

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Ukrayna ve İskoçya ile karşılaşacak İngiltere Milli Takımı'nda teknik direktörlük için sürpriz bir isim gündeme geldi. İngiliz basınından Daily Mail'de yer alan haberde EURO 2024'ün ardından Gareth Southgate'in ayrılacağı göz önünde bulunduran İngiltere Futbol Federasyonu'nun Pep Guardiola'yı takımın başına getirmek istediği belirtildi. Haberde, Guardiola'nın Manchester City ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunmasının bir engel olabileceği aktarılırken Southgate'in 2026 Dünya Kupası'nın sonuna kadar görevinde kalabileceği de kaydedildi. 2016 yılından bu yana İngiltere Milli Takımını çalıştıran Gareth Southgate, takımıyla 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda final oynamıştı. İngiltere Milli Takımı için daha önce Eddie Howe, Mauricio Pochettino ve Graham Potter'ın adı gündeme gelmişti.

Pep Guardiola, İngiltere Milli Takımının Teknik Direktörü Olabilir

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Ukrayna ve İskoçya ile karşılaşacak İngiltere Milli Takımı'nda teknik direktörlük için sürpriz bir isim gündeme geldi.

İngiliz basınından Daily Mail'de yer alan haberde EURO 2024'ün ardından Gareth Southgate'in ayrılacağı göz önünde bulunduran İngiltere Futbol Federasyonu'nun Pep Guardiola'yı takımın başına getirmek istediği belirtildi.

Haberde, Guardiola'nın Manchester City ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunmasının bir engel olabileceği aktarılırken Southgate'in 2026 Dünya Kupası'nın sonuna kadar görevinde kalabileceği de kaydedildi.

2016 yılından bu yana İngiltere Milli Takımını çalıştıran Gareth Southgate, takımıyla 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda final oynamıştı.

İngiltere Milli Takımı için daha önce Eddie Howe, Mauricio Pochettino ve Graham Potter'ın adı gündeme gelmişti.

-