Mehmet Akdağ Kimdir? MasterChef'e Konuk Olan Şefin Hikayesi

Mehmet Akdağ, MasterChef All Star'da konuk olarak yer alacak. 7 Mehmet isimli restoranın 3. nesil temsilcisi olan Akdağ, Akdeniz mutfağı ve geleneksel lezzetler konusunda uzmandır. Kendisi aynı zamanda başarılı bir şef ve işletmecidir. Mehmet Akdağ'ın kaleme aldığı 7 Mehmet kitabı 2023 yılında dünyanın en iyi restoran kitabı seçilmiştir.

Mehmet Akdağ Kimdir? MasterChef'e Konuk Olan Şefin Hikayesi

Mehmet Akdağ Kimdir?

Mehmet Akdağ, bu akşam MasterChef All Star’da konuk olarak yer alacak. Mehmet Şef, Danilo Şef ve Somer Şef gibi jüri üyelerinin yanı sıra alanında başarılı birçok isim yarışmaya konuk olmaya devam ediyor. 7 Mehmet isimli restoranın 3. nesil temsilcisi olan Mehmet Akdağ, Akdeniz’in yerel lezzetleri ve gelenekler Türk mutfağına ilişkin bilgi birikimi ve tecrübesiyle dikkat çekiyor. Başarılı şef ve işletmeci Akdağ, geçtiğimiz yıl Sinan Hamamsarılar ile birlikte kaleme aldığı 7 Mehmet isimli kitapla ödüle layık görülmüştü.

Mehmet Akdağ'ın Kariyeri

Mehmet Akdağ aslen Antalyalı'dır. 1983 yılında dünyaya gelen Akdağ, 1937 yılında kurulan 7 Mehmet Restaurant'ın 3. kuşak temsilcisidir. Türkiye'de ve dünyada Akdeniz mutfağını yakından tanıtan Akdağ, geleneksel lezzetler konusunda uzmandır. Restaurant'ın üçüncü kuşak temsilcisi olan Mehmet Akdağ, mekanın işletmecisi ve baş aşçısıdır. Mehmet Akdağ'ın kaleme aldığı 7 Mehmet isimli kitap 2023 yılında dünyanın en iyi restoran kitabı seçilmiştir. Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan Mehmet Şef'in 32 bin takipçisi bulunmaktadır. Instagram kullanıcı adı ise '7mehmetakdag'.