Macron ve Orpo, Elysee Sarayı'nda Görüştü

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo başkent Paris'te bir araya geldi. Elysee Sarayı'nda görüşen Macron ve Orpo, ortak basın toplantısı düzenledi. Macron, Orpo'yu ilk kez Paris'te ağırlamaktan ve iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Macron ve Orpo, Elysee Sarayı'nda Görüştü

Elysee Sarayı'nda Görüşen Macron ve Orpo, Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo başkent Paris'te bir araya geldi. Elysee Sarayı'nda görüşen Macron ve Orpo, ortak basın toplantısı düzenledi. Macron, Orpo'yu ilk kez Paris'te ağırlamaktan ve iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fransa Cumhurbaşkanı, Orpo ile yarın İspanya'da düzenlenecek Avrupa Siyasi Topluluğunun (AST) toplantısında, Ukrayna'ya destek, Avrupa savunma sanayisinin kapasitesinin güçlendirilmesi ve enerji gibi konuları görüşeceklerini belirtti.

Orpo: İyi Bir İşbirliğine Sahibiz

Orpo, ülkesinin, Fransa ile Avrupa Birliği (AB) ve NATO bünyesinde iyi bir işbirliğine sahip olduğunu kaydetti. Daha güçlü ve aktif bir Avrupa'ya ihtiyaç duyulduğuna dikkati çeken Orpo, AB'nin askeri kapasitesinin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Orpo, Ukrayna'yı desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Macron'la görüşmesinden önce Orpo, Fransa Başbakanı Elisabeth Borne ile bir araya gelmişti.