Kontrolmatik, MİNT Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş.'nin Sermaye Artırımına Katıldı

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., MİNT Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş.'nin sermaye artırımına katıldığını duyurdu. MİNT'in sermayesi 50 milyon TL'ye yükseltilirken, Kontrolmatik'in pay oranında bir değişiklik olmadığı bildirildi.

Kontrolmatik, MİNT Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş.'nin Sermaye Artırımına Katıldı

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR), elektrikli araç teknolojileri alanında faaliyet gösteren iştiraki MİNT Elektrikli Araç Teknolojileri A.Ş.'nin yüzde 150 oranındaki bedelli sermaye artırımına katıldığını açıkladı.

KONTR, MİNT’in sermayesinin 50 milyon TL’ye yükseltildiğini ve tescil edildiğini duyurdu. Kontrolmatik, sermaye artırımı sonrası MİNT’teki yüzde 40 pay oranında bir değişiklik olmadığını bildirdi.

KAP Açıklaması

"% 40 oranında pay sahibi olduğumuz iştirakimiz MİNT ELEKTRİKLİ ARAÇ TEKNOLOJİLERİ A.Ş.’nin yapmış olduğu (%150) bedelli artırım sonrası sermayesi 50.000.000.-TL olarak tescil edilmiştir. Şirketimiz payına düşen sermaye artırımına katılmış olup, sermaye artırımı sonrası sahip olduğu pay oranında bir değişiklik olmamıştır. İşbu açıklamamızın İngilizce tercümesi mevcut olup bu açıklamanın Türkçe ve İngilizce versiyonları arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, Türkçe versiyon esas kabul edilecektir."