Karim Benzema, Suudi Arabistan Ligi Hakkında Konuştu

Suudi Arabistan ekiplerinden Al Ittihad'da forma giyen Karim Benzema, Arabistan Pro Ligi hakkında açıklamalarda bulundu. Benzema, Suudi Arabistan Ligi'nin dünyanın en iyi ligi olma yolunda ilerlediğini söyledi. Cristiano Ronaldo ve Neymar da aynı şekilde açıklamalarda bulunmuştu.

Karim Benzema, Suudi Arabistan Ligi Hakkında Konuştu

Karim Benzema, Suudi Arabistan Ligi Hakkında Konuştu

Suudi Arabistan ekiplerinden Al Ittihad'da forma giyen Karim Benzema, Arabistan Pro Ligi hakkında açıklamalarda bulundu. Suudi Arabistan ekiplerinden Al-Ittihad kulübü, yaz transfer döneminde Real Madrid ile sözleşmesi sona eren Fransız yıldız Karim Benzema ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

2009'dan beri İspanya ekibi Real Madrid forması giyen Karim Benzema, toplam 648 resmi maça çıktı. Fransız futbolcu söz konusu maçlarda 354 kez rakip fileleri sarsmayı başarırken, bunun yanında takım arkadaşlarına da 165 kez gol pası verdi.

Benzema, 14 yıllık Real Madrid kariyerinde 25 kupa kazandı. Bireysel olarak birçok başarı da elde eden yıldız golcü 2022'de Ballon d'Or ödülünün de sahibi olmuştu. Karim Benzema, Arabistan ekibi ile sezona çok hızlı başladı. Fransız futbolcu yeni sezonda 6 resmi maça çıktı ve söz konusu müsabakalarda 3 kez rakip fileleri sarsmayı başardı. Yıldız oyuncu bunun yanında da 2 kez takım arkadaşlarına gol pası verdi.

Arap basınına konuşan Benzema, Suudi Arabistan Ligi'nin çok iyi yerlere geleceğinden bahsetti. Al Ittihad'de oynamaktan mutlu olduğunu dile getiren yıldız golcü, Suudi Arabistan ligi dünyanın en iyi ligi olma yolunda ilerliyor şeklinde konuştu. Al Nassr'a transfer olan Cristiano Ronaldo ve Al Hilal'e transfer olan Neymar'da aynı şeyleri söylemişti. Ronaldo, Suudi Arabistan Ligi 1 yıl içinde Türkiye ve Hollanda Ligi'ni geçecek sözlerini kullanırken Neymar'da, Suudi ligi Fransa'dan daha iyi olursa şaşırmam demişti.

-