iOS 17 RC Güncellemesi ile AirPods Pro 2 İçin Yeni Özellikler Geldi

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone'lar için iOS 17'nin aday sürümü olan iOS 17 RC güncellemesini yayınladı. AirPods Pro 2 kulaklık için yeni ses özellikleri getirildi. Apple'ın ikinci nesil AirPods Pro'su için büyük bir yazılım güncellemesi yapıldı. Konuşma Farkındalığı özelliği, dinlenilen sesi otomatik olarak kısarak karşınızdaki insanların seslerini artırıyor.

iOS 17 RC Güncellemesi ile AirPods Pro 2 İçin Yeni Özellikler Geldi

iOS 17 RC Güncellemesi

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone'lar için iOS 17'nin aday sürümü olan iOS 17 RC güncellemesini yayınladı. Resmi sürüm öncesi yayınlanan bu güncelleme ile yeni zil sesleri gelirken AirPods Pro 2 kulaklık için de önemli özellikler getirildi.

AirPods Pro 2 İçin Yeni Ses Özellikleri Geldi

Gelen özelliklerden biri "Uyarlanabilir Ses Çalma". Gürültü azaltmanın daha rahat kullanılması için bir dizi özellik içerir. Örneğin "Uyarlanabilir Modun" kendisi çevre koşullarına bağlı olarak gürültü azaltmayı "şeffaflığa" veya tam tersine çevirebiliyor. "Özel Ses Düzeyi" kulaklığın müziğin ses düzeyini kullanıcının etrafındaki gürültüye göre ayarlamasına olanak tanır.

Diğer şeylerin yanı sıra kulaklıklar cihazlar arasında daha hızlı geçiş yapıyor ve iPhone'daki bağlantı penceresi de artık karanlık temayı destekliyor. Son olarak bu güncellemenin yapı numarası da 6A301.

Apple'ın İkinci Nesil AirPods Pro'su

Apple'ın (AAPL) ikinci nesil AirPods Pro'su, birisiyle konuşmaya başladığınızda dinlediğiniz şeyin ses düzeyini otomatik olarak kısma yeteneği de dahil olmak üzere yeni dinleme modlarının kilidini açan büyük yazılım güncellemesini hayata geçirdi.

-

Yazılım güncellemesine ek olarak şirket, ikinci nesil kulaklıklar için daha iyi toza, tere ve suya dayanıklı yeni bir USB-C şarj kutusunu da piyasaya sürüyor. Ancak USB-C kasası tek başına satın alınamıyor. Sadece 249 ABD dolarına yeni AirPods Pro satın alındığında kullanılabiliyor.

Ancak iyi haber şu ki, Apple'ın yazılım güncellemeleri tüm ikinci nesil AirPods Pro'lar için mevcut ve genel dinleme deneyiminde büyük yükseltmeler sunuyor. Yazılım iyileştirmeleri üç kategoriye ayrıldı: Konuşma Farkındalığı, Uyarlanabilir Ses ve Kişiselleştirilmiş Ses Düzeyi.

Teknoloji editörü Daniel Howley'ın haberine göre, konuşma farkındalığı, AirPods Pro'ya eklenen en iyi eklenti. Dinlenilen şeyin sesini otomatik olarak kısıyor ve konuşmaya başlandığında karşınızdaki insanların seslerini artırıyor. Konuşma Farkındalığı, birkaç kelime konuştuğunuzda dinlediğiniz şeyin sesini anında azaltarak bunu tamamen ortadan kaldırır. Özelliğin ne kadar iyi çalıştığının hemen hemen şaşırtıcı olduğu belirtildi.