Gram Altında 1873 TL'lik Tarihi Rekor! Uzman İsim Açıkladı

Gram altın, İsrail-Hamas çatışmaları ve ekonomik dengesizliklerin etkisiyle tarihi bir rekor kırarak 1873 TL'ye yükseldi. Uzmanlar, 2023-2024 tahminleriyle gram altının yükselişini sürdüreceğini öngörüyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, satış için acele edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Gram Altında 1873 TL'lik Tarihi Rekor! Uzman İsim Açıkladı

Gram Altın Tarihi Rekor Kırdı

Yaklaşık olarak 1 aydır devam eden İsrail-Hamas çatışmaları dünyanın gözü önünde bir katliama şahitlik edilmesine yol açarken ekonomi piyasalarında da ciddi dengesizliklerin yaşanmasına neden oldu. Çatışmaların başladığı günden bu yana hem para piyasalarında hem de altın piyasasında yukarı yönlü hareketler hızlanırken özellikle gram altında gelinen seviye şoke etti. Savaş döneminde dahi güvenlik liman olarak değerlendirilen altın, son dönemlerde ciddi artışlar ile kayda geçmeye başladı.

Uzman Tahminleri

Gram altının 2024 yılında da yükselişini sürdüreceğini öngören uzmanlar, yeni tahminlerini peş peşe sıraladı. Dünya Gazetesi’nden Birol Bozkurt’a göre ons altında gelecek yıl için 2 bin 350 dolar tahmini öne çıkarken gram altının bu yılı 2 bin TL’nin üzerinde kapatması bekleniyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise gram altının bin 880 TL’yi aşması durumunda seneyi 2 bin TL’nin üzerinde tamamlayabileceğini ifade etti. 2024 yılı için de tahminlerini açıklayan Uzman Memiş, gram altın için 2 bin 500 TL ila 2 bin 700 TL aralığının görülmesinin mümkün olacağını ifade etti.

Altın Yatırımcılarına Tavsiye

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu süreçte satış için acele edilmemesi gerektiğini vurgulayarak yatırımcılara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

-