Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yükseköğrenimdeki gençlere vergi muafiyeti sağlayacaklarını ve bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar alımlarında vergi muafiyeti sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, gençlere aylık 10 GB ücretsiz internet ve müze ile ören yerlerini ücretsiz ziyaret edebilecekleri Genç Kart projesinin hayata geçirileceğini söyledi. Bakan Bak ayrıca, sporcularımızın uluslararası müsabakalarda kazandığı madalyaları ve A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılımını da açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yükseköğrenimdeki gençlere vergi muafiyeti sağlayacaklarını ve cep telefonu ile bilgisayar alımlarında bir defaya mahsus olmak üzere vergi muafiyeti sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, gençlere operatör ayrımı olmaksızın aylık 10 GB ücretsiz internet verileceğini ve müze ile ören yerlerini ücretsiz ziyaret edebilecekleri Genç Kart projesinin hayata geçirileceğini söyledi.

Madalya Kazanılan Uluslararası Müsabakalar

Bakan Bak, sporcularımızın bu yıl katıldıkları uluslararası müsabakalarda 6.231 madalya kazandığını açıkladı. Ayrıca, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na 9 dalda 42 kota ve Paris 2024 Paralimpik Oyunları'na 8 branşta 35 kota kazandıklarını belirtti. 2023 Avrupa Oyunları'nda en çok madalya kazanan ülke olduklarını da ifade etti.

A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası'na Katılımı

Bakan Bak, A Milli Futbol Takımı'nın Almanya'da düzenlenecek olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmayı garantilediğini duyurdu.

-