Galatasaray'ın Milli Yıldızı Kerem Aktürkoğlu Filistin'deki Olaylar Hakkında Paylaşım Yaptı

Galatasaray'ın milli yıldızı Kerem Aktürkoğlu, Filistin'deki olaylar hakkında sosyal medyadan dikkat çekici bir paylaşım yaptı. Aktürkoğlu, Gazze'de yaşananları katliam olarak nitelendirdi ve dünyanın bu trajediyi önlemek için hiçbir çaba sarf etmediğini belirtti. Paylaşımında 'Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır' ifadesini kullandı.

Galatasaray'ın Milli Yıldızı Kerem Aktürkoğlu Filistin'deki Olaylar Hakkında Paylaşım Yaptı

Galatasaray'ın Milli Yıldızı Kerem Aktürkoğlu Filistin'deki Olaylar Hakkında Paylaşım Yaptı

Galatasaray'ın milli yıldızı Kerem Aktürkoğlu Filistin'de yaşanan olaylar hakkında sosyal medyadan dikkat çekici bir paylaşım yaptı. Gazze'de yaşananları katliam olarak nitelendiren milli oyuncu, dünyanın kalanının bu korkunç trajediyi önlemek adına hiçbir çaba sarf etmediğini belirtti ve 'Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır' ifadesini kullandı. İşte Kerem Aktürkoğlu'nun paylaşımı:

“Konuşmaktan çekinenler olduğunu görüyorum. Sessizce oturup konuşmadığım gerçeğiyle yaşamak istemiyorum. Şu anda yaşananları yorumlamak için tarihsel bir bilgiye gerek ihtiyacımız yok. Tanık olduğumuz şey oldukça basit. İşgal ve baskı altındaki bir halk, batının tam desteklediği nükleer bir devlet tarafından yok ediliyor. Eşit bir mücadele değil, katliam.

Bu mutlaka müdahale edilmesi gereken bir durum. İnsan dışı metotlarla, çocukların susuz, elektriksiz kalıp sonunda ölmelerine seyirci kalmamalıyız. Ve barış için dua etmek yeterli değil.

‘Haksızlığa karşı susan, dilsiz şeytandır.'”

-

Galatasaraylı Futbolcu Kerem Aktürkoğlu'nun Filistin Halkına Destek Veren Paylaşımı

Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Filistin halkına destek verdi. Kerem Aktürkoğlu'nun paylaşımı şu şekilde:

Konuşmaktan çekinenler olduğunu biliyorum, yanlış bir şey söylemekten korkanları... Ama sessizce oturup konuşmadığım gerçeğiyle yaşamak istemiyorum. İsrail'e yapılan sivil hayatların kaybedildiği saldırıları kınayabilir ve aynı zamanda Filistin'e yıllardır yapılan zulmün karşısında durabiliriz. Filistin halkının yok edilmesini sessizce oturup izlemek doğru mu?

İsrail ve Filistin arasında yaşananlar tarihsel olarak herkes tarafından farklı okunabilir. Bana göre yıllardır olan şey, bir halkın çaresizce yok edilmesi.

Şu anda yaşananları yorumlamak için tarihsel bir bilgiye ihtiyacımız yok. Şu anda tanık olduğumuz şey oldukça basit: İşgal ve baskı altındaki bir halk, batı dünyasının tam desteklediği nükleer bir devlet tarafından yok ediliyor. Bu hiçbir zaman eşit bir mücadele olmadı ve şu anda yaşanan şey, tam bir katliam. Sivillerin katledilmesi, çocuk hastanelerinin bombalanması, bir halkın ölüm ya da göç arasında bir tercihte bırakılması, orantısız bir güçle bir ülkenin haritadan silinmesi neyin cevabı olabilir? Bu mutlaka müdahale edilmesi gereken bir durumdur. İnsanlığa sığmayan metotlarla, savunmasız siviller ile çocukların susuz, elektriksiz kalmasına ve sonunda ölmesine seyirci kalmamalıyız. Barış için dua etmek yeterli değil, sessiz kalmamamız gerekiyor çünkü dünyanın kalanı bu korkunç trajediyi önlemek adına hiçbir çaba sarf etmiyor. Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır.