Elektrik Faturasını Düşürmenin Yolları

Elektrik faturasını kontrol etmek istiyorsanız evde yaptığınız bu hatalara dikkat edin. Özellikle elektronik aletlerin düğmesine basıldıktan sonra da elektrik devam eder ve fişlerin prizde takılı kalması da gereksiz yere elektrik harcamasına sebep olur. Bu nedenle elektrik faturasını düşürmek için bazı adımlar atılabilir.

Elektrik Faturasını Düşürmenin Yolları

Elektrik Faturasını Kontrol Etmenin Yolları

Elektrik faturasını kontrol etmek istiyorsanız evde yaptığınız bu hatalara dikkat edin. Sizler için hazırladığımız tüyolarla faturalarınızı istediğiniz miktarda siz ayarlamış olursunuz. Çünkü hata olarak görülmeyen bu küçük detaylar elektrik faturasını ikiye katlar.

Elektrik Faturasını Düşürmek İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle elektronik aletleri düğmeden kapatmayın. Çünkü sadece düğmesine bastığınız elektronik aletlerde elektrik devimi devam eder. Bu da faturanıza yansır. Akşam yatağa girmeden önce evdeki bütün fişleri prizlerden çekin. Özellikle elektrik yemediğini düşündüğünüz telefonların şarj aletleri televizyondan daha fazla elektrik harcar. Çünkü iletken kanalları daha ince olan şarj aletleri elektrik enerjisini yüksek alır. Öte yandan çalıştırması kolay olarak düşündüğünüz küçük ev aletleri bile prizde takılı kaldığı sürece elektrik yer. Buna çamaşır bulaşık ve kurutma makineleri de dahil. Öte yandan çoklu prizler tam bir felaket! Bu yüzden uyumadan önce mutlaka onları da fişten çekin. Ayrıca sürekli olarak açık kalması için fişe takılı olan wifi aletleri de elektrik faturanızı deler geçer. Bu yüzden akşamları uyumadan önce onları da komple prizden çıkartın.