Ekvador Silahlı Kuvvetleri Türkiye'den Otokar COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Aldı

Ekvador Silahlı Kuvvetleri, Türkiye'den 20 adet Otokar COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç teslim aldıklarını duyurdu. Bu gelişme, Ekvadorlu vatandaşlar tarafından 'Harika haber' olarak yorumlandı. Ekvador, terörizm, uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suç grupları ile mücadele etmek için Türkiye'den COBRA II TTZA satın aldığını duyurdu. COBRA II, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Tunus, Gana, Bangladeş, Birleşmiş Milletler ve Ekvador dahil toplam 6 ülke tarafından kullanılmaktadır. COBRA II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, üstün teknik ve taktik özelliklere sahip bir platformdur ve sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil birçok görevde kullanılabilmektedir.

Ekvador Silahlı Kuvvetleri Türkiye'den Otokar COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Aldı

Ekvador Silahlı Kuvvetleri Türkiye'den Otokar COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Aldı

Ekvador Silahlı Kuvvetleri, Türkiye'den 20 adet Otokar COBRA II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç teslim aldıklarını duyurdu. Bu gelişme, Ekvadorlu vatandaşlar tarafından 'Harika haber' olarak yorumlandı.

TÜRK ZIRHLILARI ARTIK GÜNEY AMERİKA'DA

Güney Amerika ülkesi Ekvador, terörizm, uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suç grupları ile mücadele etmek için Türkiye'den Otokar marka COBRA II TTZA satın aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, 'terörizm, uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suç gruplarına özel önem verilerek tehditlere karşı operasyonel yeteneklerini artıracak yeni bir malzeme temini kapsamında Türkiye'den 20 taktik araç teslim alındı' denildi.

COBRA, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER DAHİL 6 ÜLKEDE KULLANILIYOR

Hali hazırda Türkiye'nin 400 adetten fazla kullandığı Cobra II'yi Ekvador dahil toplam 6 ülke kullanıyor. Azerbaycan, Türkiye, Tunus, Gana, Bangladeş, Birleşmiş Milletler ve bugün itibariyle de Ekvador kullanıcılar arasında.

COBRA II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, müttefik ülke ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ileriye dönük gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen üstün teknik ve taktik özelliklere sahip modüler bir platformdur. Cobra II'nin önceki varyantı Cobra I, Gürcistan tarafından 2008 yılında Güney Osetya Savaşı'nda Rusya'ya karşı kullanılmış ve büyük takdir toplamıştı.

-

EKVADOR DEVLET BAŞKANI LASSO SOSYAL MEDYA HESABINDA PAYLAŞTI

Devlet Başkanı Lasso, COBRA II'lerin limandan karaya nakline yönelik bir de video paylaştı. Paylaşılan videoda, COBRA II'lerin nakliye gemilerinden vinç aracılığıyla karaya çıkartıldığı görüldü.

Buenas noticias, llegaron desde Turquía 20 vehículos blindados Cobra II para @FFAAECUADOR. Acciones que aportan a nuestra lucha contra el crimen organizado y la seguridad de los ecuatorianos. #NuestroTrabajoContinúa

İŞTE OTOKAR COBRA II'NİN ÖZELLİKLERİ

COBRA II 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, müttefik ülke ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin ileriye dönük gereksinimleri doğrultusunda geliştirilen üstün teknik ve taktik özelliklere sahip modüler bir platformdur. Üstün hareket kabiliyetinin yanı sıra, COBRA II; arttırılmış balistik ve mayın koruması, geniş iç hacim, yüksek taşıma kapasitesi sunmaktadır. COBRA II geniş silah entegrasyon ve görev donanım ekipman opsiyonları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış koruma harekatları da dahil birçok görevde yer alabilmektedir.