Diyanet Umre Kayıt Tarihleri Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2023-2024 yıllarına dair umre kayıtlarını açıkladı. Kutsal topraklara gitmek için Diyanet'e odaklanan vatandaşlar, umre tur kayıtlarını 10 Temmuz 2023 tarihinde yapmaya başlayabilecekler. Yeni dönemde umre turları da 15 Ağustos'ta başlıyor olacak.

Diyanet Umre Kayıt Tarihleri Açıklandı

Diyanet umre kayıt tarihlerini duyurdu!

Kutsal toprakları ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce açıklanması beklenen umre turları tarihlerini bekliyor. İşte, 2023-24 umre kayıt tarihleri...

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2023-2024 yıllarına dair umre kayıtlarını açıkladı. Kutsal topraklara gitmek için Diyanet'e odaklanan vatandaşlar, umre tur kayıtlarını 10 Temmuz 2023 tarihinde yapmaya başlayabilecekler. Yeni dönemde umre turları da 15 Ağustos'ta başlıyor olacak. Umre turlarına kayıtlar İl/ilçe müftülüğüne müracaat ederek veya elektronik ortamda e-devlet üzerinden gerçekleştiriliyor.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Açıklama

Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2023-2024 umre turlarına ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"2023-2024 umre dönemi, Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde 15 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla başlıyor inşallah. Kutsal toprakların özlemini çeken vatandaşlarımız 10 Temmuz itibarıyla kayıtlarını yapabilecektir. Vatandaşlarımızın çıkacakları bu kutlu yolculuk hayırlı ve makbul olsun."

-