Atatürk'ün Benzetildiği Film ve Cumhuriyetin Kutlandığı Yapım Vizyona Girecek

Çekimlerde yaklaşık 4 saat süren bir makyajla Atatürk’e benzetilen ünlü oyuncu, 27 Ekim’de vizyona girecek yeni filmi için şunları söyledi:“Çok güzel bir hikâye vardı elimizde. Mustafa Kemal Atatürk bizim için bir ideoloji ve bütün oyuncular her şeyin en iyisini yapmaya çalıştı. Ben de bunu yapmaya çalıştım. Umarım izleyenler filmde güzel şeyler görecekler.”Cumhuriyet’in 100’üncü yılını da kutlayan Onur Tuna “Çok genç bir cumhuriyet ülkesiyiz. Nice nice yıllara demek istiyorum Cumhuriyet için. Bu 300-500 yüz olarak devam etsin” diye konuştu. 27 Ekim’de beyazperdedeGEÇEN sene Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘en iyi çocuk oyuncu’ ödülünün sahibi olan Azra Aksu, cumhuriyet ilan edilmeden bir gün önce Çankaya Köşkü’nün mutfağında yaşananları konu alan ‘Son Akşam Yemeği’ filmiyle izleyici karşısına çıkacak.Küçük yıldız, 28 Ekim 1923 Pazar günü ve gecesi yaşananları beyazperdeye taşıyacak olan filmde Elif karakterine hayat verecek. Azra Aksu’nun Onur Tuna, Pelin Akil, Engin Şenkan ve Neci

Atatürk'ün Benzetildiği Film ve Cumhuriyetin Kutlandığı Yapım Vizyona Girecek

Atatürk'ün Benzetildiği Film

Çekimlerde yaklaşık 4 saat süren bir makyajla Atatürk’e benzetilen ünlü oyuncu, 27 Ekim’de vizyona girecek yeni filmi için şunları söyledi:“Çok güzel bir hikâye vardı elimizde. Mustafa Kemal Atatürk bizim için bir ideoloji ve bütün oyuncular her şeyin en iyisini yapmaya çalıştı. Ben de bunu yapmaya çalıştım. Umarım izleyenler filmde güzel şeyler görecekler.”

Cumhuriyet’in 100’üncü yılını da kutlayan Onur Tuna “Çok genç bir cumhuriyet ülkesiyiz. Nice nice yıllara demek istiyorum Cumhuriyet için. Bu 300-500 yüz olarak devam etsin” diye konuştu. 27 Ekim’de beyazperdede

Son Akşam Yemeği Filmi

GEÇEN sene Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘en iyi çocuk oyuncu’ ödülünün sahibi olan Azra Aksu, cumhuriyet ilan edilmeden bir gün önce Çankaya Köşkü’nün mutfağında yaşananları konu alan ‘Son Akşam Yemeği’ filmiyle izleyici karşısına çıkacak.

Küçük yıldız, 28 Ekim 1923 Pazar günü ve gecesi yaşananları beyazperdeye taşıyacak olan filmde Elif karakterine hayat verecek. Azra Aksu’nun Onur Tuna, Pelin Akil, Engin Şenkan ve Necip Memili gibi ünlü oyuncularla rol aldığı “Son Akşam Yemeği”, 27 Ekim Cuma günü izleyiciyle buluşacak.

-

Film Detayları

28 Ekim 1923 Pazar günü ve gecesi Çankaya Köşkü’nün mutfağında yaşananlar beyazperdeye taşınıyor. Onur Tuna, Pelin Akil, Engin Şenkan, Necip Memili, Mustafa Avkıran ve Aslı Tandoğan gibi oyuncular ise başrolde yer alacak. Film için Çankaya Köşkü'nün yeniden inşa edildiği bildirildi. Cumhuriyet kurulmadan bir önceki 28 Ekim 1923 akşamını anlattığı Son Akşam Yemeği filmi 27 Ekim'de vizyona girecek. Çekimlerinin çoğu Ciner Stüdyoları'nda kurulmuş dekor sette gerçekleştirilen film için Çankaya Köşkü ve Ankara Garı gibi mekanlar üzerinde incelemeler yapıldı, arşivlerden orijinal fotoğraflar incelenerek, aslına uygun bir dekor inşa edildi. Filmde başrol oyuncularının kostümleri dönemin renk, çizgi ve stilleri üzerinden ve söz konusu karakterlerin fotoğraf ve videoları kaynak alınarak sıfırdan tasarlandı ve dikildi.