Ankara'nın Denizi: Savcılı Plajı

Kırşehir'in Kaman ilçesi sınırlarında yer alan Savcılı Plajı, 90 bin metrekarelik kullanım alanı ve büyüleyici manzarasıyla Anadolu'nun plajı olarak biliniyor. Ankara'ya 165 kilometre uzaklıkta bulunan Savcılı Plajı, bayramda Akdeniz'e gidemeyenler için uygun bir alternatif tatil yeri olarak öne çıkıyor.

Ankara'nın Denizi: Savcılı Plajı

Ankara'nın denizi olarak biliniyor: Akdeniz'i aratmayan halk plajı

Kırşehir'in Kaman ilçesi sınırlarında yer alan Savcılı Plajı, 90 bin metrekarelik kullanım alanı ve büyüleyici manzarasıyla Anadolu'nun plajı olarak biliniyor. Ankara'ya 165 kilometre uzaklıkta bulunan Savcılı Plajı, bayramda Akdeniz'e gidemeyenler için uygun bir alternatif tatil yeri olarak öne çıkıyor. Turizm tesis alanı içinde; restoran, kafe, işyerleri, otopark, bisiklet ve yürüyüş yolları, yeşil alanlar, mescid, bebek bakım odası, plaj voleybolu sahası, basketbol sahası, cankurtaran kulesi, kiosk ve yüzer iskele, güneşlik ve şezlonglar, çocuk oyun alanları, 1 kilometre uzunluğa sahip plaj ve kumsal, yüzme havuzu gibi birçok imkan sunuluyor.

Savcılı Plajı, Hirfanlı Baraj Gölü kenarında yer alıyor. Yaz mevsiminde gün doğumu ve gün batımı manzaralarıyla, ilkbaharda açan çiçek tomurcukları ve sonbaharda dökülen yaprakların güzelliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor. Kırşehir'e 65, Kırıkkale'ye 80 ve Ankara'ya 165 kilometre uzaklıkta bulunan Savcılı Plajı, özellikle yaz aylarında hafta sonları yoğun bir ilgi görüyor.