ABD'de yaşayan Türk fenomen evinin bahçesine Atatürk bölümü yaptı

ABD'de yaşayan Türk fenomen Eylül Öztürk Özkan, Florida'daki evinin bahçesine Atatürk bölümü ekledi. Bu bölümde Atatürk'ün portresi ve sözleri yer alıyor. Amacı, komşularının ve çocuklarının Türk tarihini, kültürünü ve Atatürk'ü daha yakından tanımalarını sağlamaktır.

ABD'de yaşayan Türk fenomen evinin bahçesine Atatürk bölümü yaptı

Eylül Öztürk, kozmetik şirketini büyütmek için Amerika’ya gitmişti.

Fenomen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, evinin bahçesinde İngilizce 'Yurtda Sulh Cihanda Sulh' yazılı Atatürk posteriyle kutladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapmayı ihmal etmeyen Öztürk, 'Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle ve minnetle anıyorum' ifadelerini kullandı.

ABD'de yaşayan Türk fenomen, evinin bahçesine Atatürk bölümü yaptı

ABD'de yaşayan Türk fenomen Eylül Öztürk Özkan, komşularının tanıması ve çocuklarının da öğrenmesi için Florida'daki evinin bahçesine Atatürk bölümü yaptı.

Florida'da yaşayan fenomen Eylül Öztürk Özkan, komşuları ve çocukları daha iyi öğrenmesi için evinin bahçesine Atatürk bölümü ekledi.

-

Eylül Öztürk Özkan, ABD'de yaşayan bir Türk vatandaşı olarak, çocuklarına ve komşularına Türk kültürünü ve Atatürk'ü tanıtmak istedi. Bu amaçla, Florida'daki evinin bahçesinde özel bir alan oluşturdu. Bu alanda Atatürk'ün sözlerinin de bulunduğu büyük bir portresi yer aldı.

Bu bölümü oluşturarak komşularının ve çocuklarının Türk tarihini, kültürünü ve Atatürk'ü daha yakından tanımalarını hedefleyen Özkan yaptığı paylaşıma şu notu düştü: 'Böyle anlamlı bir günde istedim ki komşularımızla da bu günün anlam ve önemini paylaşalım. Ata’mı daha yakından tanısınlar istedim. 'YURTTA BARIŞ, CİHANDA BARIŞ' sözünü herkese duyurmak istedim… Altına da şöyle yazdım; Türk ulusunun yükselişinin taçlandırıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun! Bağımsızlık mücadelemizin kahramanları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Dünya’nın neresinde olursak olalım, Atatürk sevgimiz hiç bitmeyecek, nesilden nesile aktarılacak. Sana sözüm olsun Ata’m, evlatlarımı senin gölgende büyüteceğim… Vatanına milletine faydalı, sağ duyulu, onurlu evlatlar yetiştireceğim… Sonsuza dek izindeyiz!'