2023-DGS Sınavı İçin Açık Tutulacak Nüfus Müdürlükleri Belli Oldu

17 Temmuz 2023 tarihinde 07.00-10.00 saatleri arasında birçok ilde açık tutulacak olan nüfus müdürlükleri belli oldu. Sınavlara girecek olan adaylar için Nüfus Müdürlükleri açık tutuluyor. Bu kapsamda ÖSYM açıklamada bulundu.

2023-DGS Sınavı İçin Açık Tutulacak Nüfus Müdürlükleri Belli Oldu

2023-DGS Sınavı İçin Açık Tutulacak Nüfus Müdürlükleri Belli Oldu

Adıyaman, Şanlıurfa, Ankara, İstanbul, İzmir ve daha birçok il için duyuruldu: Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında… Adıyaman, Şanlıurfa, Ankara, İstanbul, İzmir ve daha birçok il için duyuruldu. 17 Temmuz 2023 tarihinde pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında birçok ilde açık tutulacak olan nüfus müdürlükleri belli oldu. Sınavlara girecek olan adaylar için Nüfus Müdürlükleri açık tutuluyor. Bu kapsamda ÖSYM açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, 2023-DGS’ye katılım sağlayacak adaylara “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenmesi için açık tutulacak nüfus müdürlüklerinin belirlendiği bildirildi.

Konu hakkındaki açıklamada şöyle denildi:16 Temmuz 2023 tarihinde uygulanacak 2023 Dikey Geçiş Sınavı’na (2023-DGS) girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartı’nı kaybeden, T.C. Kimlik Kartı’nda fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 16 Temmuz 2023 Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar düzenlenen bu belge ile sınava girebilecektir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen hiçbir belge sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

Açık olacak olan Nüfus Müdürlükleri:

-
  • Adıyaman
  • Şanlıurfa
  • Ankara
  • İstanbul
  • İzmir

ve daha birçok ilde açık tutulacak nüfus müdürlükleri listesini adaylar ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden öğrenebilirler.